کاشت مو به روش (FUE (FIT

fue

ریزش مو می‌تواند تقریبا برای هر شخصی آزار دهنده باشد و هنگامی که فردی به شما بگوید امیدی برای باز گرداندن موهای از دست رفته وجود دارد چیزی کمتر از یک معجزه به نظر نمی‌رسد. در طول چند سال گذشته، روش‌های متعددی برای دوباره به دست آوردن موهای از ریخته شده از جمله کاشت مو  پدید آمده است. امروزه انواع مختلفی از روش‌های کاشت وجود دارند، اما محبوب‌ترین آنها روش FUE است. FUE یا جداسازی به بخش‌های فولیکولی یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین روش‌های پیوند مو است که می‌تواند نتایجی کاملا طبیعی به همراه داشته باشد. در روش FIT هیچ‌گونه برشی صورت نمی‌گیرد، بدین معنی که بخیه یا زخم در این روش وجود ندارد. از طریق یک روش مکش مانند، پیوندهای فردی حذف می‌شوند و سپس تقریبا بلافاصله در محل دریافت کننده قرار می‌گیرند.

روش‌های کاشت موی FUE می‌تواند هم برای زنان و هم مردانی که از اثرات ریزش مو رنج می‌برند بدون در نظر گرفتن سن مفید باشد. اما قبل از هر گونه تصمیم‌گیری، باید از پزشک مشاوره بگیرید تا متوجه شوید که آیا مورد مناسبی برای این روش هستید یا خیر. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت و هدف شما را مورد بحث قرار می‌دهند و روش و مراقبت‌های بعد از عمل را توضیح می‌دهند. کاشت مو به روش FIT راه خوبی برای باز گرداندن اعتماد به نفس و بازیابی موهای از دست رفته است. برای آشنایی بیشتر با روش کاشت موی FUE و یا جهت رزرو نوبت از متخصصین ما در کلینیک می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

fue1

مزایا


یک علتی مبنی بر اینکه که چرا در حال حاضر افراد بی‌شماری بر خلاف سایر روش‌های پیوند مو، روش FUE را انتخاب می‌کنند، وجود دارد و علت آن است که این موثرترین روش لذت بردن از طبیعی به نظر آمدن موها است. در اینجا به دلایل دیگری نیز اشاره می‌شود:

 • هیچ برشی در این روش زده نمی‌شود، به این معنی که هیچ بخیه‌ای وجود ندارد.
 • از آنجا که هیچ برش یا بخیه‌ای وجود ندارد دوره بهبودی کوتاه است، به این معنی که بدون نیاز به زمان برای استراحت می‌توانید به زندگی عادی و فعالیت‌های روزمره‌ی خود بازگردید.
 • مجددا به این دلیل که هیچ برش یا بخیه وجود ندارد، احتمال ابتلا به هر گونه عفونت در ناحیه‌ی اهدا کننده یا ناحیه دریافت کننده وجود ندارد.
 • ناحیه اهدا کننده در واقع می‌تواند جایی فراتر از پوست سر باشد، زیرا در روش FUE) FIT) پیوندها می‌توانند از ریش، بازوها، پاها یا سینه گرفته شوند.

متقاضی مناسب درمان


fue4

متقاضیان درمان برای این روش می‌توانند هر یک از شرایط زیر را داشته باشند:

 • فرد آسیب‌های جراحی و آسیب‌های فیزیکی و زخم‌های ناشی از وقایع مانند حوادث جاده‌ای، حوادث صنعتی، سوختگی‌های حرارتی و شیمیایی را داشته باشد.
 • درمان‌های پزشکی و جراحی: درمان جراحی آسیب یا تومور که منجر به برداشت مو و بافت زخم می‌شود؛ رادیوتراپی یا شیمی درمانی برای سرطان که باعث از دست رفتن مو می‌شود.
 • عدم وجود مو در تمام قسمت‌های بدن ناشی از بیماری مادرزادی
 • تا حد زیادی رایج‌ترین علت انجام این روش، زیبایی است: مردان ریزش مو را علتی برای آسیب زدن به اعتماد به نفس و حتی شغلشان می‌دانند. انتخاب پیوند مو یک راه حل دائمی برای حل این مشکل است. پیوند مو دائمی است و برای مابقی زندگی بیمار باقی خواهد ماند.
 • تقریباً تمام مردان حتی آنهایی که در مراحل اولیه طاسی هستند دارای موهای به شکل یو مانند (U) در پشت و طرفین سر خود هستند. این امر باعث می‌شود که جراح منبع پایدار و ثابتی از موی اهدا کننده داشته باشد که می‌تواند نواحی دچار ریزش مو در حال و آینده را پوشش دهد.
 • انجام این عمل در بیماران 25 سال و بالاتر بهتر است زیرا در این سن قادر به ایجاد الگوی احتمالی ریزش مو وجود دارد. قبل از 25 سالگی الگویی ایجاد نشده است و بیمار در موقعیتی نیست که بتواند بهترین بهره را از عمل بگیرد.

روش کاشت (FUE (FIT


fue5

کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش fue ) یک تکنیک برداشت است که در آن گرافت‌های تکی از ناحیه تراشیده شده در پوست سر برداشته می‌شوند. اگرچه بلافاصله بعد از این روش، زخم‌های خفیف به وجود می‌آیند، نقاط قرمز کوچک معمولا در ناحیه اهدا کننده دیده می‌شوند، اما بعد از چند روز این نقاط از بین می‌روند.

در این روش، زخم‌های حاصل از عمل نسبت به روش FUT بسیار کمتر قابل دیدن هستند. با وجود تعداد بسیاری از مردانی که دو طرف و پشت سر خود را کوتاه کرده و بالای سر خود را بلند نگه می‌دارند، روش FUE به سرعت در حال محبوب شدن است.

آمادگی مانند همان روش FUT است، بیماران در مناطق اهدا کننده و گیرنده تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرند. همانند روش FUT متوجه می‌شویم در حالی که پیوندها گرفته و کاشته می‌شود، بیمار به خواب می‌رود.

پیوند واحد فولیکولی فرد به صورت دستی با استفاده از یک پانچ گرد کوچک انجام می‌شود. سپس برای پوشاندن ناحیه‌ی طاسی واحد فولیکولی را در محل مورد نظر قرار می‌دهند. محل دریافت کننده با استفاده از یک سوزن نازک آماده می‌شود، پس از آن فولیکول‌ها می‌توانند در محلی که به عنوان فولیکول‌های تولید موی سالم رشد می‌کنند قرار گیرند. گرافت‌ها به نواحی کم پشت یا طاس سر انتقال داده می‌شوند بطوری که با خصوصیات طبیعی رشد موهای اصلی تطابق داشته باشد. با توجه به ماهیت تکنیک، ممکن است نسبت به روشFUT کمی میزان ضایعات بیشتر باشد. کاشت مو به روش FIT همچنین می‌تواند آسیب‌پذیرتر باشد به دلیل این واقعیت که بافت محافظ کمتر در اطراف ریشه وجود دارد. این بدان معنی است که مراقبت‎های اضافی در هنگام ترک کلینیک برای اطمینان از زنده بودن پیوندها لازم است.

مراقبت بعد از کاشت


fue6

اگر دستورات پس از عمل به دقت دنبال شوند، در بیشتر بیماران، پیوند مو پس از ده روز به سختی قابل تشخیص است. به بیماران برای ورم در طول زمان جراحی ریزش مو دارو داده می‌شود، اما با این وجود برخی بیماران هنوز هم در برآمدگی بینی و اطراف چشم دچار تورم هستند. در صورت بروز چنین اتفاقی تقریبا همیشه در پایان هفته‌ی اول پس از عمل تورم از بین می‌رود.

موهای تازه پیوند شده در حدود 10 هفته شروع به رشد می‌کنند. پس از حدود ۶ ماه می‌توان موها را آراست و در بیشتر موارد پس از یک سال بطور کامل رشد می‌کنند. در چند ماه پس از جراحی مو به روش FUE قبل از اینکه موهای جدید شروع به رشد کنند، ممکن است برخی از موهای اصلی بریزند به طوری که ممکن است ناحیه پیوند به طور موقت کمی کم پشت‌تر شود. این وضعیت موقت است. موهای ریخته شده همزمان با رشد موهای تازه پیوند شده شروع به رشد می‌کنند. این موضوع نباید علت نگرانی باشد.

طی ۱۰ روز بعد، از قرار دادن گرافت‌های پیوندی یا پوسته‌های کوچک نقطه‌ای شکل در ناحیه‌ی اهدا کننده در معرض هر گونه نیروی کششی اجتناب کنید (برای مثال، کشیدن حوله بر روی سر). از خاراندن هر یک از نواحی درمان شده خودداری کنید حتی اگر خارش در این بخش پوست سر شما را تحریک کند.

10 روز بعد موهایتان را با احتیاط شستشو دهید. به این واقعیت که گرافت‌های پیوند مو نباید در معرض تماس طولانی مدت با آب قرار بگیرند توجه زیادی داشته باشید. حداکثر در روز اول پس از درمان موهای خود را نشویید.

معایب


در حالی که تعداد مزایای روش FIT بسیار زیاد است، چندین اشکال نیز وجود دارد:

 • محدودیت تعداد گرافت‌هایی است که می‌توان در یک جلسه بیرون کشید.
 • اغلب مشکلات مربوط به آسیب‌های مکانیکی هستند.
 • اگر پیوندها به درستی انجام نشوند می‌توانند از بین بروند.
 • اگر روش توسط یک متخصص مجرب انجام نشود، ممکن است بیش از حد گرافت برداشت شود.

هزینه 


هنگامی که تصمیم به انجام کاشت مو می‌گیرید هزینه پیوند مو یک سوال واضح و مهم است. قبل از برآورد کردن هزینه با پزشک، تخمین هزینه‌های کاشت مو غیر ممکن است. هزینه پیوند مو صرفا به عوامل بسیاری از جمله تکنیک، تعداد پیوندها و درجه‌ی طاسی بستگی دارد.