کاشت ریش و سبیل طبیعی: روش و هزینه

rish

ریش، سبیل، خط ریش و ریش بلند گزینه‌هایی هستند که مردان می‌توانند برای مدل ریش و سبیل خود انتخاب کنند. به دلیل برخی عوامل ژنتیکی یا عمل‌های جراحی انجام شده در گذشته ممکن است موهای صورت مردان کم‌پشت و نازک شود. در گذشته راهی برای اصلاح این مشکلات وجود نداشت اما با پیشرفت‌های صورت گرفته در تکنولوژی کاشت مو، پزشکان می‌توانند شکل طبیعی، ضخامت و حجم از دست رفته را به موهای صورت بازگردانده تا شما بتوانید مدل مورد نظر خود را برای موهای صورت انتخاب کنید. عمل کاشت ریش و سبیل روشی برای بازگرداندن موهای صورت است که در آن جراح موهایی را در قسمت‌هایی از صورت که موهای خود را از دست داده است می‌کارد. کاشت موی صورت همچنین به هر گونه عملی که باعث رشد ریش و سبیل جدید شود یا موهای ریش و سبیل موجود در صورت را بهبود دهد اتلاق می‌شود. جراح موها را از ناحیه سر برداشته و متناسب با هر مورد در قسمت‌های مختلف صورت می‌کارد.

از دست رفتن موهای صورت به علت ریزش ناخواسته، غیرمنتظره و غیرقابل ‌کنترل ریش و سبیل است. ریزش موهای صورت در مردان به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. اگر شما دچار اختلالاتی در رشد موهای صورت بوده یا به هر دلیلی موهای ریش و سبیل شما می‌ریزد، متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی به شما با انجام کاشت مو کمک می‌کنند. مردانی که تمایل دارند موهای ریش و سبیل آنها ضخیم‌تر و پرپشت‌تر باشد می‌توانند از مزایای عمل کاشت ریش و سبیل بهره گیرند.

شما می‌توانید در مورد اهداف خود از کاشت ریش و سبیل با متخصصین ما مشورت و تبادل ‌نظر کرده تا آنها بتوانند روشی که نیازهای شما را برآورده می‌کند طراحی کرده و به انجام برسانند. چه هدف شما از کاشت ریش و سبیل، از بین بردن لک‌های بدون مو در صورت باشد و چه هدف شما داشتن ریش پرپشت و حجیم باشد، متخصصین ما می‌توانند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. کلینیک رازی با روش‌های مختلف کاشت مو تا کنون نتایج چشمگیری در این زمینه کسب نموده است. شما می‌توانید با تماس با شماره‌های 02188334029 02188333259 مشاوره لازم را در این خصوص دریافت کرده و یا در صورت نیاز نوبت رزرو کنید.

علل ریزش موهای ریش و سبیل


rish4

پایین بودن سطح تستسترون

ممکن است موهای صورت در مردانی که به دلیل ابتلا به برخی بیماری‌ها که به آنها هیپوگنادیسم یا نارسایی بیضه گفته می‌شود سطح ترشح تستسترون در آنها پایین است رشد نکنند.

طاسی موضعی

طاسی موضعی قسمتی از یک اختلال بزرگ‌تر به نام طاسی سکه‌ای است. این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم خودایمنی بدن به اشتباه به فولیکول‌های مو در زیر سطح پوست حمله کرده و باعث ریزش موهای آن قسمت به شکل دایره‌ای می‌شود. در حالی که کچلی موضعی به ریش محدود می‌شود اما طاسی سکه‌ای ممکن است در هر قسمتی از بدن دیده شود.

تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا یک بیماری است که به دلیل ابتلا به آن، فرد موهای خود را بدون اختیار و بدون کنترل می‌کند. فرد مبتلا به این بیماری ممکن است موهای ریش، سر، ابرو، مژه، قفسه سینه، ناحیه تناسبی یا هر قسمت دیگری از بدن خود را بکند.

لوپوس

ریزش موهای صورت ممکن است از اولین علائم ابتلا به لوپوس باشد. این فرایند معمولاً با شروع گسترش التهابات پوستی ناشی از بیماری لوپوس شروع شده که مرکز صورت یا سر را درگیر می‌کند. این بیماری در ترکیب با اختلالات دیگر باعث نازک شدن مو یا ریزش توده‌ای مو می‌شود. علاوه بر ریش، ریزش موی ناشی از ابتلا به لوپوس ممکن است بر موها، ابروها یا موهای بدن نیز تأثیر بگذارد.

درمان سرطان

ریزش مو یکی از عوارض شناخته شده اقدامات درمانی برای مداوای سرطان مانند پرتودرمانی و شیمی‌درمانی است. ریزش مو به دلیل مصرف داروهای ضدسرطان به موی سر محدود نمی‌شود. بیماران با هر جنسیتی که تحت مداوای سرطان قرار می‌گیرند ممکن است دچار ریزش مو شوند که این ریزش ممکن است در سبیل مردان هم مشاهده شود.

مزایای کاشت ریش و سبیل


مزایای کاشت ریش و سبیل در ادامه آورده شده است:

  • کاشت ریش و سبیل یک روش برای درمان دائمی ریزش موهای ریش و سبیل است.
  • موهای کاشته شده بدون بروز هر گونه مشکلی قابل اصلاح کردن هستند.
  • کاشت ریش و سبیل، ظاهری طبیعی به صورت می‌دهد.
  • موهای ریش و سبیل ضخیم‌تر و پرپشت‌تر می‌شود.

نحوه انجام فرایند


rish5

دو روش متداول برای انجام کاشت سبیل و ریش به کار برده می‌شود:

FUT

یکی از روشهای کاشت ریش و سبیل، روش FUT است که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف است. در این روش یک نوار 3 تا 4 اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته شده و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل 4 تار مو است تقسیم می‌شود. این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود و مانند موهای دیگر رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در 4 تا 8 ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.

FUE

روش دوم کاشت سبیل و ریش به روش FUE معروف است و همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده اسکاری (جای زخم) ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل و به دلیل این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خود اسکاری داشته باشد برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصله کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

پس از درمان


rish6

پس از درمان موفق پیوند مو، موهای پیوندی ممکن است تا سه ماه ریزش داشته باشند اما این مورد نگران‌کننده نیست و این موها پس از 4 تا 6 ماه خیلی بهتر از گذشته رشد خواهند کرد. توصیه می‌شود که 8 تا 9 روز پس از انجام پیوند، ریش‌های خود را اصلاح نکنید اما می‌توانید با قیچی آنها را کوتاه کنید. موهای پیوندی در دو سال پس از درمان ظاهر و کیفیت خود را حفظ کرده و هیچ اسکاری هم در جایی که مو از آنجا برداشته شده باقی نمی‌ماند. استفاده از بیهوشی موضعی باعث می‌شود که تورمی در ناحیه تحت درمان ایجاد نشود. متخصصین نظرات کارشناسانه خود را پس از درمان به شما اعلام کرده و برنامه رژیمی مناسبی برای یکی دو هفته پس از عمل به شما می‌دهند. توصیه می‌شود که مقادیر زیادی مایعات بنوشید و برای چند روز سر خود را برای خوردن زیاد تکان ندهید. ما بیشترین توجهات و ملاحظات را برای دست‌یابی به نتایج مطلوب پس از درمان به شما می‌دهیم.

خطرات احتمالی


همانند هر درمان زیبایی دیگر، عمل پیوند موی صورت یا کاشت ریش نیز با برخی خطرات احتمالی همراه است. برخی از این خطرات احتمالی عبارتند از کبودی و تورم، قرمزی در ناحیه تحت درمان، درد و به جاماندن اسکار، هنوز احتمال بروز این خطرات بسیار پایین بوده و به ندرت این ناراحتی‌ها به مدت طولانی باقی می‌مانند. از آنجا که منافع انجام این عمل بیشتر از هزینه‌های آن است، این خطرات احتمالی عوامل مهم و تعیین‌کننده‌ای نیستند که بتوانند مانع انجام این عمل شوند. انجام کاشت ریش طبیعی اعتماد به نفس شما را به میزان چشمگیری افزایش داده و چهره شما را به میزان زیادی تغییر می‌دهد.

هزینه‌


هزینه کاشت ریش و سبیل به تعداد گرافت‌ها و روش به کار برده شده برای انجام عمل جراحی بستگی دارد. ما در جلسه مشاوره می‌توانیم تخمین دقیق‌تری نسبت به هزینه‌های این درمان به شما ارائه دهیم.