کاشت ابرو با موی طبیعی : روش وهزینه

r1

ابروهای پرپشت، خوش حالت یا ظریف می‌تواند به تقویت بیان احساسات و اثرگذاری بیشتر حالت‌های صورت کمک کند. امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها از جدیدترین فناوری کاشت واحدهای فولیکو‌ل‌ مو (FUE) و همچنین تکنیک‌های کاشت ابرو با موی طبیعی استفاده می‌شود.روش ‌ترمیم ابرو بر خلاف تاتو یا رنگ موقت ابرو که ظاهری مصنوعی به ابرو می‌دهد، ظاهری کاملاً طبیعی را به ابرو می‌بخشد. تکنیک کاشت ابرو FUE ترکیبی از هنر و علم است و اگر به گونه‌ای ماهرانه انجام شود، عملاً غیر قابل تشخیص خواهد بود. زیرا فولیکول‌های کاشته شده (که از موهای خود فرد برداشت شده) با فولیکول‌های موجود در ابرو می‌آمیزد و همان رنگ ابروی طبیعی فرد را ایجاد می‌کند. ابروی پرپشت می‌تواند مانند قابی برای صورت عمل کند و حالات صورت فرد را تقویت و تأثیر گذارتر کند.

اگر از کم‌پشتی ابروهای خود ناراضی هستید، ممکن است هر روز مدت زمانی را صرف آرایش و پر کردن ابروهای خود کرده و یا به تاتوی ابروهای خود متوسل شوید. اما نتایج این روش‌ها غیر طبیعی و موقت است. متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی، جراحی ترمیم ابرو را به عنوان یک راه حل عالی برای ایجاد یک ابروی کامل و یا تکمیل ناحیه کوچکی از ابرو به شما ارائه می‌دهند. کاشت ابرو با استفاده از روش‌ مشابه با کاشت موی سر انجام می‌شود. در طول مشاوره، متخصصین ما مناسب بودن کاشت ابرو برای شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره از طریق شماره  های 02188334029 -02188333259 تماس حاصل نمایید.

عوامل ریزش ابرو


دلایل متعددی برای ریزش ابرو و کم پشت شدن آن وجود دارد که عبارتند از چیدن بیش از حد موهای ابرو، زخم شدن و آسیب دیدن ابرو و همچنین برخی عوارض پزشکی مانند:

  • کاهش موهای ابرو به دلیل عوارض مادرزادی یا اختلالات مرتبط با بیماری‌های خود ایمنی نظیر طاسی ناشی از زخم، طاسی سکه‌ای، لوپوس و موارد مشابه.
  • آسیب یا زخم شدن ابرو که ریزش تمام یا بخشی از ابرو را به دنبال دارد. کاشت ابرو می‌تواند موهای از دست رفته ابرو را ترمیم کرده و موهای طبیعی را بر روی پوست سالم و یا حتی مناطق اسکار ابرو ایجاد کند. در برخی از بیماران انجام یک بار کاشت موی ابرو برای برگرداندن ظاهری طبیعی به ابروها کافی می‌باشد، با وجود این ممکن است در برخی دیگر از بیماران انجام بیش از یک عمل برای ترمیم کامل ابرو لازم باشد.
  • ریزش موهای ابرو ممکن است ناشی از مشکلات روانی مانند اختلال مو کنی و یا چیدن بیش از حد یا مکرر ابروها باشد. توصیه می‌‌کنیم افرادی که دچار چنین مشکلاتی هستند، قبل از اقدام به کاشت ابرو برای درمان علل زمینه‌‌ای از دست دادن ابروهای خود، تحت مشاوره‌ روانشناسی قرار گیرند.

مزایای کاشت ابرو با موی طبیعی


اگرچه روش‌های دیگری مانند تاتو یا آرایش‌های روزانه برای پرپشت‌تر کردن ابرو وجود دارد، اما این روش‌ها نقاط ضعف خاص خود را دارند. یکی از معایب آنها این است که این روش‌ها راه‌حل دائمی برای مشکل ریزش ابرو محسوب نمی‌شوند. از آنجایی که با تقبل قیمت کاشت ابرو طبیعی ، موهای پیوندی مستقیماً از سر بیمار برداشته می‌شود، موهای کاشته شده دائمی هستند و طبیعی به نظر می‌رسند. این روش تقریباً همان ظاهر مورد نظر بیمار را ارائه می‌دهد.مزیت دیگر کاشت ابرو این است که عملاً دردی به همراه ندارد و در مدت 5 تا 7 روز کاملاً بهبود می‌‌یابد؛ چه در مواردی که بخشی از ابروی بیمار باید ترمیم شود و چه در مواردی که کل ابرو باید ایجاد شود.  نرخ رشد مجدد موهای کاشته شده در این روش بسیار بالا است. با وجود این برخی از افراد ترجیح می‌دهند که برای رسیدن به نتایج مطلوب خود از روش‌های دیگری استفاده کنند.

چه افرادی شرایط مناسب را برای کاشت ابرو دارند؟


به طور کلی می‌توان گفت بیشتر بیماران دارای شرایط مناسب برای کاشت ابرو هستند. به منظور این که پیچیدگی‌های این فرآیند به حداقل ممکن برسد، فرد باید در وضعیت سلامتی مناسبی باشد. بیمارانی که به دلایل ژنتیکی، چیدن بیش از حد موی ابرو و یا آسیب دیدگی، موی ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند. پزشک با توصیه کردن نمونه‌برداری از بخشی از بدن فرد (بیوپسی) مناسب بودن وضعیت فرد را برای کاشت ابرو تأیید می‌‌کند.

مشاوره قبل از کاشت مو


جراح در طول جلسه مشاوره، روند کاشت مو و مزایای آن را برای شما توضیح خواهد داد. نکته مهم این است که انتظارات شما در مورد نتایج این عمل باید واقع بینانه باشد، همچنین به یاد داشته باشید که این روش برای افرادی توصیه می‌شود که دچار طاسی ابرو شده‌اند. ترمیم ابرو برای آن دسته از افرادی که صرفاً به دنبال داشتن ابروهایی ضخیم‌تر و یا ترمیم‌های سریع آرایشی به منظور بهبود اجزای صورت خود هستند، توصیه نمی‌شود.

مراحل کاشت ابرو


r8

موهای مورد نیاز برای پیوند از پشت پوست سر با استفاده از روش FUE جدا و سپس زیر میکروسکوپ آماده می‌شوند. بعد از این مرحله موهای جدا شده با استفاده از یک سوزن زیرپوستی شماره 23 و یک میکروسکوپ با توان بزرگ نمایی بسیار بالا وارد نواحی کم موی ابروها و یا اطراف کل ابرو می‌گردند تا ظاهری کاملاً طبیعی را در ابروی فرد ایجاد کنند.کاشت موی ابرو فرآیند بسیار حساسی است که طی آن فولیکول‌های مو باید در شکاف‌های کوچکی که در جهت و زاویه مناسب ایجاد شده‌اند، به خوبی قرار گیرند تا رشدی طبیعی داشته باشند. در این فرآیند نیازی به استفاده از چاقوی جراحی و بخیه نیست. جراحی کاشت مو یک فرایند 100 درصد میکروسکوپی می‌باشد که از طریق آن بیماران رشد طبیعی ابروهای خود را بدون کوچک‌ترین عوارض جانبی به دست می‌آورند.

روند بهبودی و رشد مجدد موهای ابرو


یکی از مزیت‌های عمل کاشت ابرو این است که مدت زمان بهبودی آن بسیار کوتاه می‌باشد. در بسیاری از موارد بیماران می‌توانند بعد از یک دوره بهبودی 5 روزه فعالیت‌های خود را مجدداً آغاز کنند. در این فرآیند پزشک از بخیه‌های جذبی استفاده می‌کنند، از این رو نیازی نیست که بیمار برای کشیدن بخیه‌ها دوباره به مطب مراجعه کند. بیمارانی که عمل پیوند ابرو را با استفاده از روش FUE انجام می‌‌هند، به بخیه نیازی ندارند.چند هفته بعد از عمل کاشت مو، موهای کاشته شده در ناحیه ابرو می‌ریزند، اما با گذشت چند ماه دوباره و برای همیشه رشد می‌کنند. بسیاری از بیماران بعد از 10 ماه ابروهای ضخیم و پرپشتی را که در نظر داشتند، بدست می‌آورند.از آنجایی که فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو از پوست سر گرفته می‌شوند، عملکرد موهای طبیعی ابرو را ندارند و بیشتر از موهای ابرو رشد می‌کنند. به همین دلیل شما باید هر چند وقت یکبار آن‌ها را بچینید و منظم کنید.

آیا ابروهای کاشته شده طبیعی به نظر می‌رسند؟


r9

اگر فاقد ابرو هستید و یا ابروی شما بسیار نازک است، از انجام عمل‌های کاشت ابرو که منتهی به ابروهای مصنوعی یا غیرعادی می‌شود، خودداری کنید. جراح شما باید مهارت بالایی در هماهنگ سازی و طبیعی جلوه دادن رنگ، بافت و جهت موهای کاشته شده با رنگ مو و پوست شما داشته باشد. نتایج عمل کاشت ابرو جلوه بیشتری به چهره و چشم‌های شما می‌بخشد. این نتایج به حدی طبیعی هستند که حتی نزدیکان شما متوجه کاشت ابروی شما نخواهند شد.

عوارض جانبی کاشت ابرو


عوارض جانبی جراحی کاشت ابرو ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

  • تورم در اطراف ناحیه کاشت مو
  • خارش در اطراف ابروها
  • قرمز شدن و ایجاد جوش‌های ریز در اطراف ابرو

بیماران در صورت استفاده از روشFUT  برای کاشت ابرو باید انتظار بروز درد در اطراف ناحیه کاشت ابرو را داشته باشند.

چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توانم به سر کار خود بازگردم؟


معمولاً شما می‌توانید بعد از گذشت 3 روز از انجام کاشت ابرو به سر کار خود بازگردید. با وجود این اگر می‌خواهید همه علائم و آثار جراحی کاشت ابرو ناپدید شوند، باید 5 تا 7 روز صبر کنید.

هزینه کاشت ابرو


هزینه کاشت ابرو بسته به محل و همچنین مقدار موی مورد نیاز برای فرآیند کاشت ابرو متغیر است. هزینه ی کاشت ابرو در طول جلسات مشاوره درمانی بر اساس شرایط و ویژگی‌های مطلوب و خاص مورد نظر شما تعیین خواهد شد.