لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی با جراحی و تزریق

abroo1

افتادگی ابرو می‌تواند باعث خسته، عصبانی و پیر به نظر رسیدن شما شود. ابروها همراه با تعدادی از دیگر اجزای فوقانی صورت، حالات مختلفی را در چهره نمایان می‌کنند. اگر ابروهای شما در اثر سالخوردگی شروع به افتادن کرده‌اند، ممکن است این موضوع به‌صورت ناخودآگاه بر روی رفتارهای شما اثر گذاشته و فعالیت‌های کاری و شخصی شما را تحت تأثیر قرار دهد. با انجام روش‌های جراحی خاصی که برای از بین بردن چین و چروک‌ها، سفت کردن پوست، بالا بردن ابروها تا حد مطلوب یا عمل لیفت پیشانی و بهبود ظاهر خط مو طراحی شده‌اند، فرد می‌تواند شکل ظاهری خود را تا حد زیادی بهبود بخشیده و سال‌ها جوان‌تر به نظر برسد. برای افرادی که تنها چند خط کوچک بر روی پیشانی خود دارند، می‌توان از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد.

لیفت ابرو یا پیشانی برای افرادی که ابروهای آن‌ها دچار افتادگی شده و چین و چروک‌های عمیقی در پیشانی آن‌ها پدید آمده است توصیه می‌شود. این روش راه‌حلی دائمی برای از بین بردن خطوط عمیق افقی یا عمودی بر روی پیشانی است که در طی سال‌ها و در اثر گرفتن حالات مختلف در چهره ایجاد می‌شوند. در طی مشاوره با متخصصین کلینیک زیبایی رازی، می‌توانید در مورد آثار ظاهر خود بر روی زندگی فردی گفتگو کنید. با کمک متخصصین ما می‌توانید روش مناسب برای لیفت ابرو و پیشانی را انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره تلفن 02188334029-02188333259 تماس حاصل فرمایید.

لیفت ابرو


بالا رفتن جزئی ابروهای شما می‌تواند اثر قابل‌ توجهی بر روی سن ظاهری داشته و ظاهر چشم‌های شما را نیز تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از خانم‌ها برای تغییر دادن ارتفاع ابرو، اقدام به برداشتن ابرو می‌کنند. ابروی قوس‌دار و بالا رفته، نشانه‌ای از جوانی بوده و باعث بیشتر دیده شدن چشم‌های شما و جلب ‌توجه نسبت به آن‌ها می‌شود. ابروهای افتاده می‌توانند جلوی پلک‌ها را گرفته و از دیده شدن چشم‌های شما جلوگیری کنند. همچنین، افتادگی می‌تواند حالتی مردانه به ابروهای شما بدهد.

لیفت یا بالا کشیدن ابروها روشی است که در طی آن، ارتفاع ابروها افزایش داده می‌شود. می‌توان این کار را از روش‌های مختلفی مانند تزریق بوتاکس پیشانی، روش‌های سرپایی مثل تزریق ژل، لیفت پوستی جانبی، لیفت آندوسکوپی ابرو و لیفت مستقیم ابرو و پیشانی انجام داد. تمامی این روش‌ها طراحی شده‌اند تا ارتفاع ابروها را افزایش دهند.

مزایا


 abroo6

انجام لیفت ابرو می‌تواند نشانه‌های متعددی از پیری را در ناحیه‌ی ابروها از بین ببرد. مزایای بالاکشیدن ابرو :

  • شیارها و خطوط ایجاد شده در پیشانی و ناحیه‌ی ابروها را کاهش داده و به پوست ظاهری لطیف، جوان و با طراوت بدهد.
  • چین و چروک‌های ایجاد شده در ناحیه‌ی پیشانی و یا خطوط ریز بالای پل بینی و بین دو چشم را کاهش دهد.
  • "خطوط اخم" را از بین ببرد که خطوط عمودی ایجاد شده در بین دو ابرو می‌باشند.
  • افتادگی ابروها را درمان کرده و درصورتی‌که ابرو، جلوی چشم را گرفته باشد، این مشکل را رفع کند.
  • ارتفاع ابروها را افزایش داده و ظاهر آن‌ها را جوان و جذاب‌تر نشان دهد.

انواع مختلف روش‌های لیفت ابرو با جراحی


abroo7

لیفت میانی پیشانی

این نوع عمل لیفت پیشانی که مخصوصاً برای بیمارانی که به افتادگی ابرو و چین و چروک‌های پیشانی مبتلا هستند طراحی شده است، با ایجاد یک بریدگی بر روی پیشانی انجام شده و در طی آن، چربی و پوست اضافی برداشته می‌شوند. یکی از مزایای این روش، شل بودن پوست در اطراف محل بریدگی است که در نتیجه‌ی آن، جراح برای بالا بردن ابروها پوست کمتری را از بدن بیمار جدا می‌کند.

لیفت دور سری (کورونال) پیشانی

لیفت کورونال پیشانی که با نام لیفت باز ابرو نیز شناخته می‌شود، با ایجاد یک بریدگی بر روی پیشانی فرد از یک گوش به گوش دیگر انجام می‌شود. بسیاری از افراد این روش را انتخاب می‌کنند چراکه در این روش، بریدگی‌ها بر روی صورت ایجاد نخواهند شد. روش لیفت کورونال پیشانی برای از بین بردن چین و چروک‌ها، خطوط ریز و همچنین بالا بردن خط مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت مستقیم ابرو

در روش لیفت مستقیم ابرو، پوست و عضلات بالای ابرو برداشته می‌شوند. جراح یک بریدگی کوچک در بالای ابرو ایجاد کرده و از این طریق، مقداری از پوست و عضلات این ناحیه را برمی‌دارد. این روش معمولاً بر روی افراد مسن‌تر انجام می‌شود که می‌خواهند ظاهر ابروهای خود را بهتر کرده و یا به طاسی مردانه مبتلا بوده و می‌خواهند خط موی خود را بالاتر ببرند. لیفت مستقیم ابرو از این نظر منحصربه‌فرد است که باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌های صورت نمی‌شود.

لیفت پری تریشال (Pre-Trichal )

لیفت پری تریشال نوعی لیفت کورونال است و در آن نیز یک بریدگی در جلوی خط موی فرد ایجاد می‌شود. پس از ایجاد این بریدگی، جراح پوست پیشانی را به سمت بالا می‌کشد و ظاهری جوان و صاف به آن می‌دهد.

لیفت آندوسکوپی پیشانی

همان‌طور که از اسمش پیداست، لیفت آندوسکوپی با استفاده از دستگاه آندوسکوپ مورد استفاده در عمل‌های جراحی انجام می‌شود. پس از ایجاد بریدگی‌های لازم، جراح آندوسکوپ و دیگر ابزارهای لازم را به زیر پوست وارد کرده و کارهای لازم برای بالا کشیدن ابروها و صاف کردن خطوط منطقه را انجام می‌دهد. بسته به اندازه‌ی بریدگی، ممکن است برای حمایت بیشتر از ابروهای بالا کشیده شده، از بخیه استفاده شود. بااین‌حال برخلاف آنچه اکثر افراد فکر می‌کنند، بریدگی‌های ایجاد شده برای لیفت آندوسکوپی پیشانی نسبت به دیگر روش‌های لیفت ابرو اندازه‌ی کوچک‌تری دارند.

استفاده از بوتاکس و تزریق ژل برای لیفت ابرو یا بالابردن ابرو

تزریق بوتاکس ابرو و همچنین تزریق ژل می‌توانند به‌طور موقت باعث بالا رفتن مجموعه‌ی ابرو شوند. در برخی از بیماران، علت اصلی افتادگی ابرو درواقع نزول آن نیست، بلکه از دست دادن حجم به دلایل مختلف مثل استرس و گذر زمان می‌توانند عامل اصلی ایجاد این مشکل باشند. می‌توان برای بالا بردن ابرو و کمک به بهبود ظاهر آن، حجم آن را بازیابی کرد.

خطرات و عوارض عمل جراحی


خطرات همراه با عمل لیفت ابرو یا بالاکشیدن ابرو بسیار خفیف‌اند. برخی از شایع‌ترین خطرات همراه با این عمل جراحی در زیر آمده‌اند:

  • بی‌حسی در ناحیه‌ی پیشانی پس از انجام عمل. بی‌حسی تا حدی طبیعی است ولی برخی از افراد به‌طور دائمی در این ناحیه دچار بی‌حسی می‌شوند.
  • برخی از افراد، بعد از انجام لیفت ابرو توانایی خود برای حرکت دادن ابروها و پیشانی را از دست می‌دهند. معمولاً می‌توان این مشکلات را با انجام عمل‌های جراحی دیگر درمان کرد.
  • خونریزی و عفونت – لطفاً برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این مورد، به بخش بهبودی مراجعه کنید.
  • ریزش موی دائمی و نازک شدن موها در محل ایجاد بریدگی. در اکثر موارد، بریدگی در مرز رویش موها ایجاد شده و درنتیجه، رشد موها تحت تأثیر آن قرار نخواهند گرفت.

هزینه


هزینه لیفت ابرو (عمل لیفت پیشانی) به عوامل مختلفی بستگی داردT. از جمله به پزشک شما و محل مطب او. پزشکان کم‌تجربه‌تر ممکن است برای انجام این روش هزینه‌ی کمتری را دریافت کنند بنابراین می‌توانید برای پیش‌بینی مناسب قیمت، از جراح خود بپرسید که این درمان را چند مرتبه انجام داده است. اجازه ندهید که نگرانی شما در مورد هزینه‌ها باعث آسیب رسیدن به سلامتی و به خطر افتادن جسم شما شود. بهتر است برای این درمان یک جراح مناسب‌ انتخاب کنید.