لیزر موهای زائد صورت و بدن؛ مزایا،عوارض و هزینه

leyzermo

آیا از اصلاح و اپیلاسیون مداوم خسته شده‌اید؟ آیا از وجود موهای زائد روی بدن خود خجالت می‌کشید؟ آیا از موهایی که به صورت جوش در زیر پوست باقی می‌مانند رنج می‌برید؟ تراشیدن، اپیلاسیون و اصلاح کردن از روش‌هایی هستند که به طور گسترده‌ای برای حذف موهای زائد مورداستفاده مردان و زنان قرار می‌گیرند. اشکال این روش‌ها این است که موها را به صورت دائمی از بین نمی‌برند. سرعت رشد موها در برخی روش‌ها بیشتر از سایر آنهاست. یک راه‌حل خوب برای حذف دائمی موهای زائد بدن، استفاده از لیزر است. در طول سال‌های اخیر این روش روز به روز محبوب‌تر شده است.

روش لیزر حذف موهای زائد در مقایسه با سایر روش‌های حذف مو، بسیار مقرون به صرفه‌تر است زیرا این روش به مراقبت‌های بسیار کمتری نیاز دارد. روش‌های دیگر وقت‌گیر هستند و هزینه‌های آنها تا اتمام فرایند حذف موها، به مقدار قابل‌توجهی بیشتر از روش لیزر است. متخصصین کلینیک پوست و موی رازی روش لیزر را پیشنهاد می‌کنند زیرا این روش می‌تواند موهای زائد تمامی نواحی صورت و بدن ازجمله زیر بغل‌ها، پاها، ناحیه بیکینی، سینه، شکم و پشت را ریشه‌کن کند. امروزه با صرف هزینه‌ی مناسبی می‌توان به پوستی نرم، هموار و بدون مو دست یافت؛ پس با اپیلاسیون و اصلاح خداحافظی کنید و یک وقت برای لیزر کردن موهای زائد خود رزرو نمایید. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره های 02188334029 -02188333259 تماس حاصل نمایید.

01

04

3

2

لیزر مو


5

رشد بیش از حد مو و روئیدن مو در نواحی ناخواسته، یک مشکل همیشگی برای مردان و زنان بوده است. ما مقدار قابل‌توجهی از پول و زمان خود را صرف حذف موهای زائد روی دست، پا و سایر نقاط بدنمان می‌کنیم. روش‌های سنتی که برای حذف موهای زائد وجود دارند؛ مانند تراشیدن، اپیلاسیون، استفاده از موکن‌ها و الکترولیز، بسیار وقت‌گیر و دردناک و گران‌قیمت هستند. روش لیزر موهای زائد صورت و بدن ، از دهه گذشته به عنوان یک روش درمانی زیبایی مورد استفاده قرار گرفته و همچنان بر محبوبیت آن افزوده شده است. این روش برای تمام نواحی بدن مانند صورت، چانه، بازوها و سایر نقاط کارایی دارد. انجام لیزر در سرتاسر دنیا توسط جراحان زیبایی انجام می‌شود و می‌تواند به طور مؤثر و با حداقل میزان خطر، موهای زائد بدن را کاهش دهد.
روش درمانی لیزر تنها با یک ضربه، موهای زائد و خطوط ریز را ناپدید می‌کند؛ اما از طرف دیگر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود. لیزر مو زیر بغل و بزرگ شدن غدد لنفاوی می‌تواند پوست شما را به صورت شدیدی بسوزاند و جای زخم‌های دائمی روی آن باقی بگذارد؛ بنابراین قبل از اینکه هزینه‌ای برای درمان بپردازید، باید در مورد جوانب مثبت و منفی و سایر حقایق مربوط به آن آگاهی پیدا کنید.

انواع مختلف لیزرهای حذف مو


لیزر الکساندریت

6

طول موج ساطع‌شده از این دستگاه لیزر، کمی بیشتر از سایر لیزرها است؛ همین ویژگی باعث شده لیزر الکساندریت برای طیف گسترده‌ای از انواع رنگ پوست ازجمله پوست‌های سبزه، قابل‌استفاده شود. شاید مهم‌ترین مزیت لیزر الکساندریت بزرگ بودن اندازه‌ی محلی که می‌تواند تحت درمان قرار دهد و همچنین زیاد بودن نرخ تکرار آن باشد؛ بدین معنی که این لیزر می‌تواند یک ناحیه‌ی بزرگ‌تر از پوست را سریع‌تر درمان کند.

لیزر دیود

7

لیزر دیود یکی از جدیدترین و رایج‌ترین دستگاه‌های لیزری مورداستفاده‌ی امروزی است و برای انواع پوست‌های روشن تا متوسط طراحی شده است. لیزر دیود طول موج‌های کوتاه و بلند را با هم ترکیب می‌کند؛ بنابراین هم برای جذب ملانین خوب است و هم می‌تواند به عمق فولیکول‌های مو نفوذ کند. همچنین طول موج‌های بلند، خطر آسیب دیدن پوست را کاهش می‌دهند.

مزایای لیزر موهای زائد


  • بزرگ‌ترین مزیت لیزر مو، خلاص شدن از شرّ موهای زائد است. لیزر فولیکول‌های مو را می‌سوزاند و به طور کامل غیرفعال می‌کند و در برخی موارد باعث حذف دائمی موها می‌شود.
  • لیزر برای از بین بردن موهای تمام قسمت‌های بدن مناسب است و مخصوص نقطه‌ی خاصی نیست.
  • درد روش لیزر در مقایسه با اپیلاسیون، موکن، بند انداختن و الکترولیز بسیار کمتر است. در طول درمان، فرد تنها احساس می‌کند چیزی خاردار با پوستش برخورد می‌کند که می‌توان آن را با اعمال کرم‌های بی‌حسی، خنثی کرد. هنگام برخورد پالس لیزر با پوست، فرد احساس می‌کند که انگار یک کش لاستیکی با پوستش برخورد کرده است.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شوم؟


اگر ظرف دوهفته‌ای که تحت درمان هستید در معرض نور خورشید قرار گرفته باشید، پزشک نمی‌تواند از لیزر برای پوست شما استفاده کند؛ بنابراین باید از برنزه کردن پوست و استفاده از اسپری‌هایی که پوست را برنزه می‌کنند، خودداری کنید. لیزر تمام رنگدانه‌های پوست ازجمله رنگ‌های ناشی از اسپری‌های برنزه کننده را از بین می‌برد. ما در جلسه مشاوره زمان شروع درمان را به اطلاع شما می‌رسانیم؛ شب قبل از شروع درمان، موهای ناحیه‌ی موردنظر را بتراشید و دو هفته قبل از آن اپیلاسیون انجام ندهید و از کرم‌های موبَر نیز استفاده نکنید.
قبل از اولین جلسه درمانی، لازم است یک جلسه مشاوره کوتاه 15 دقیقه‌ای با یکی از تکنسین‌های ما داشته باشید.

روش لیزر مو


8

در روز درمان، پزشک با توجه به رنگ پوست، نوع موها و سایر موارد مربوطه، دستگاه لیزر را تنظیم می‌کند. بسته به اندازه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان، اتمام فرایند درمان حدود 5 دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. ممکن است پزشک قبل از شروع درمان، یک کرم بی‌حس‌کننده به پوست شما بمالد یا اینکه یک مسکن خفیف مانند استامینوفن تجویز کند تا شما هیچ‌گونه دردی احساس نکنید. بعد از اتمام فرایند درمان، ممکن است پوست قرمز یا تحریک شود که خوشبختانه این عارضه در عرض تنها یک روز تا دو روز فروکش می‌کند. بسیار ضروری است که به مدت چند هفته بعد از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید و ناحیه‌ی درمان شده را اپیلاسیون یا اصلاح نکنید.

بعد از درمان، چه اقداماتی را باید انجام دهم؟


در طول ماه بعد از اتمام درمان، موهای ناحیه‌ی درمان‌شده به تدریج می‌ریزد. با توجه به الگوی رشد موها، زمان‌بندی جلسات درمانی شما به طور چشمگیری نتایج را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ازاین‌رو ممکن است پزشک به جای درمان‌های پراکنده، یک دوره درمانی منظم را به شما پیشنهاد کند. معمولاً جلسات درمانی هر 4 تا 6 هفته انجام می‌شوند، اما بسته به نوع مو و پوست شما، ممکن است پزشک پیشنهاد دیگری برایتان داشته باشد. ممکن است بعد از درمان، نواحی درمان‌شده «آفتاب سوخته» به نظر برسند؛ انجام دقیق توصیه‌های پزشک و استفاده از کمپرس سرد، درد و تورم را تسکین خواهد داد.

از آرایش کردن نواحی درمان‌شده بپرهیزید زیرا ممکن است باعث تاول زدن پوست شود. همچنین برای جلوگیری از تغییر رنگ و آفتاب سوختگی، از ماندن در زیر نور آفتاب پرهیز و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید. به یاد داشته باشید که به مدت 48 ساعت پس از درمان، پوست شما نسبت به نور خورشید حساس خواهد بود.

عوارض جانبی روش لیزر موهای زائد


اگرچه حذف موهای زائد با استفاده از لیزر، معمولاً بدون خطر است، اما بروز برخی عوارض لیزر موهای زائد غیرممکن نیست.
لیزر برای از بین بردن موهای زائد، از گرمای زیادی استفاده می‌کند تا موها را بسوزاند. در برخی موارد، این گرما می‌تواند منجر به سوختن پوست شود. لیزر ممکن است باعث بروز هیپرپیگمانتاسیون (لکه‌های تیره) و هیپوپیگمانتاسیون (لکه‌های سفید) شود. خارش پوست در طول درمان و بعد از آن نیز یکی از عوارض لیزر موهای زائد است که به طور طبیعی اتفاق می افتد.

آیا روش لیزر مو ایمن است؟


9

اگرچه برخی بیماران در طول درمان هیچ درد و ناراحتی احساس نمی‌کنند، اما برخی افراد درد خفیفی احساس می‌کنند. در صورتی که درد دارید، به پزشک اطلاع دهید تا دستگاه را تنظیم و یا یک مسکن درد برایتان تجویز کند.

آیا روش لیزر، موهای زائد را به صورت دائمی از بین می‌برد؟


هیچ کلینیک لیزری، نمی‌تواند ادعا کند که دوام حذف موها با لیزر به صورت صد درصد است زیرا برخی موها علیرغم درمان دوباره رشد می‌کنند. رشد دوباره موها تحت تأثیر هورمون‌ها و سایر عوامل بیولوژیکی است که از یک شخص به شخص دیگر متفاوت است. از بین بردن موهای زاید در زمان نوجوانی (10 تا 19 سال) اغلب بعد از گذشت چندین سال به یک درمان مجدد نیاز دارد، با این وجود اکثر جوانانی که موهای خود را لیزر کرده‌اند معتقدند این‌طور نیست و این کار مزایای زیادی به همراه دارد! ازجمله اینکه موهایی که دوباره رشد می‌کنند معمولاً بسیار نازک‌تر از موهای اصلی هستند و با یک جلسه درمانی به صورت شش ماه یک‌بار، می‌توان آنها را از بین برد.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟


هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:
ناحیه‌ی تحت درمان و اندازه آن، مهم‌ترین عاملی است که در تعیین قیمت نهایی تأثیر دارد.
هزینه‌ی کل درمان، به تعداد جلسات درمانی نیز بستگی دارد؛ ضمن اینکه هزینه جلسات متفاوت از یکدیگر هستند. بنابراین لازم است بیمار قبل از شروع درمان، در مورد تعداد جلساتی که برای اتمام فرایند درمان نیاز دارد، اطلاعاتی کسب کند.