آر اف فرکشنال برای جوانسازی و کشیدن (لیفتینگ) پوست صورت

ار1

با افزایش سن، سطح کلاژن و الاستین پوست کاهش یافته و این شرایط باعث شل شدن پوست و افتادگی آن می‌شود. آر اف فرکشنال یا لیزر RF می‌تواند به عنوان یک روش درمان زیبایی به رفع این مشکل کمک کرده و علائم ایجاد شده در ظاهر پوست به خاطر افزایش سن را برطرف نماید. در حقیقت کشیدن پوست با آر اف یک درمان قوی برای رفع مشکلات ظاهری پوست از طریق تحریک تولید کلاژن است که می‌تواند ظاهر پوست سفت‌تر و محکم‌تر برای فرد ایجاد کرده و چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست را از بین ببرد.

آر اف فرکشنال یا رادیوفرکوئنسی یک روش درمان برای سفت کردن پوست است که در عمل می‌تواند به ایجاد ظاهر جوان‌تر و محکم‌تر برای پوست نقاط مختلف بدن کمک کند. این درمان باعث افزایش تولید کلاژن توسط پوست شده و می‌تواند مشکلات ظاهری پوست را برطرف نماید. قبل از شروع هر گونه درمان با این روش، لازم است یک جلسه مشاوره جامع با متخصصین کلینیک زیبایی رازی انجام شود تا به این ترتیب از وجود درک مناسب نسبت به اهداف و شرایط این درمان اطمینان حاصل گردد. در طول جلسه مشاوره، متخصصین ما درباره نواحی دارای مشکل و نتایج مورد انتظار درمان با توجه به وضعیت سلامت پوست و شرایط آن با بیمار صحبت خواهند کرد. علاوه بر این در این جلسه درباره روش‌های درمان مناسب با بیمار صحبت شده و توصیه‌های لازم درباره شرایط درمان به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن در اختیار وی قرار خواهد گرفت. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 و 02188333259 تماس حاصل نمایید.

آر اف فرکشنال یا لیزر آر اف


حتی با استفاده از رژیم غذایی مناسب، سبک زندگی سالم و برخورداری از شرایط ژنتیک مطلوب، تاثیرات ناشی از بالا رفتن سن بر وضعیت پوست غیر قابل اجتناب بوده و افزایش سن باعث افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک در آن می‌شود. به همین خاطر امروزه از روش‌های مختلف برای رفع این مشکل استفاده می‌شود. به هر حال بسیاری از روش‌های درمان زیبایی نیازمند بی‌هوشی یا روش‌های درمان تهاجمی بوده و در عمل استفاده از آنها بیمار را با موقعیت خطرناک در ارتباط با تشکیل لخته خونی یا وارد شدن آسیب به اعصاب مواجه می‌کند.

این شرایط در حالی است که اثربخشی درمان زیبایی لیزر اف ار اف یا رادیوفرکوئنسی در طول سال‌های گذشته برای رفع مشکلات ظاهری پوست ثابت شده است. در واقع این روش به صورت هوشمندانه می‌تواند نتایج حاصل از افزایش سن را با استفاده از امواج الکترومگنتیک ترمیم نماید. امواج بکار رفته در این درمان به لایه اپیدرم پوست نفوذ کرده و باعث گرم شدن لایه درم به میزان حدود 40 درجه می‌شود.

در واکنش به این شرایط، کلاژن و لایه‌های فیبری پوست منقبض شده و اصلاح می‌شوند. به این ترتیب آر اف فراکشنال می‌تواند از اثربخشی مناسب در سفت کردن پوست و دستیابی به نتایج فوری برای فرد برخوردار باشد. فرآیند بهبود شرایط پوست با افزایش تولید کلاژن پس از تکمیل درمان ادامه پیدا می‌کند. به این ترتیب، با گذشت زمان بیمار با بهبود قابل توجه در کیفیت پوست خود مواجه خواهد شد.

این درمان نیازی به استراحت یا بهبودی نداشته و به خاطر مزایای متعدد آن، به تدریج جایگزین سایر روش‌های درمان زیبایی همچون تزریق ژل و نیز جراحی زیبایی می‌شود.

مزایای درمان


به عنوان یک روش کاملاً غیر جراحی و غیر تهاجمی، این درمان از مزایای اصلی زیر برخوردار است:

 • تایید نتایج درمان طبق شواهد کلینیکی
 • ایمن و موثر بودن
 • مقرون به صرفه بودن در مقایسه با جراحی لیفت صورت
 • عدم نیاز به استفاده از بی‌حسی یا داروی آرام‌بخش
 • عدم نیاز به ایجاد شکاف یا فقدان ریسک عفونت
 • عدم نیاز به استراحت و بهبودی
 • امکان مشاهده نتایج فقط پس از یک جلسه درمان

رادیوفرکوئنسی چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟


این درمان بطور خاص برای رفع مشکلات زیر مفید و سودمند است:

 • سفت کردن پوست ناحیه گونه، فک، و گردن
 • سفت کردن پوست شکم
 • سفت کردن پوست سینه و پایین‌تنه
 • رفع خطوط کشیدگی پوست همچون خطوط زایمان
 • رفع غبغب
 • رفع پف زیر چشم
 • لاغری موضعی
 • رفع چین و چروک‌های صورت
 • رفع چروک دور لب
 • رفع جوش
 • رفع جای جوش
 • جوان‌سازی پوست

قبل از درمان


قبل از شروع درمان لازم است یک جلسه مشاوره با متخصصین این کلینیک انجام شود تا به این ترتیب وضعیت بیمار و نتایج مورد انتظار وی بررسی شده و با ایجاد درک مناسب نسبت به شرایط درمان و نتایج حاصل از آن، از بهترین برنامه درمان برای رفع مشکلات بیمار استفاده شود.

در طول درمان


ار6

پس از جلسه مشاوره متخصصین ما می‌توانند فرآیند درمان را از طریق استفاده از ژل مافوق صوت یا گلیسیرین بر روی ناحیه تحت درمان شروع کنند. با استفاده از دستگاه و حرکت‌های چرخشی، به تدریج دمای ناحیه تحت درمان در طول مدت 10 دقیقه تا زمانی افزایش پیدا می‌کند که دمای پوست به 40 درجه سانتی‌گراد برسد. در حقیقت در این دما نتایج درمانی این روش آشکار خواهد شد. این فرآیند تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که درمان برای تمام نقاط هدف کامل شود.

احساس بیمار در طول درمان چگونه است؟


درمان با روش رادیوفرکوئنسی غیر تهاجمی و بدون درد است. در این روش به منظور سفت شدن پوست، لازم است ناحیه تحت درمان گرم شود. به این ترتیب در طول درمان بیمار با افزایش دما در نواحی مختلف پوست خود مواجه خواهد شد. در این روش افزایش دما به تدریج در نواحی هدف ایجاد می‌شود و به همین خاطر این درمان متفاوت از ماساژ با سنگ گرم است. اکثر افراد فرآیند درمان با این روش را بسیار راحت و لذت‌بخش توصیف می‌کنند. با این وجود تعداد کمی از افراد ممکن است احساس ناراحتی در ارتباط با افزایش دما داشته باشند و به همین خاطر لازم است برای این افراد از یک روش جایگزین استفاده شود.

چه زمان می‌توان نتایج این درمان را مشاهده کرد؟


ار7

گرم شدن کنترل شده کلاژن با انقباض فوری آن همراه بوده و به همین خاطر نتایج این درمان بلافاصله پس از تکمیل آن قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال، بهبود بعدی و تجدید ساختار پوست در طول یک دوره 3 تا 6 ماهه پس از درمان ادامه خواهد یافت.

طول مدت درمان با این روش چقدر است؟


طول مدت هر جلسه درمان به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. با این وجود در اکثر موارد برای هر ناحیه از فرآیند درمان 30 دقیقه‌ای استفاده می‌شود. فرآیند درمان در این شرایط با توجه به نیازهای درمانی فرد که قبلاً در جلسه مشاوره مطرح شده، تعیین خواهد شد. به این ترتیب هر چه حجم نواحی تحت درمان افزایش یابد، مدت زمان لازم برای این درمان نیز اضافه خواهد شد.

چه تعداد جلسات درمانی در این روش نیاز است؟


تعداد جلسات درمان به سن فرد و شرایط پوست وی بستگی دارد. تاثیرات آر اف فرکشنال بر روی پوست فوری و انباشته است. به این ترتیب افراد می‌توانند از یک مجموعه جلسات درمان برای حفظ نتایج ایجاد شده و دستیابی به ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای خود استفاده کنند. در حقیقت هر بار که از این درمان استفاده می‌شود، یک ناحیه جدید از پوست از موقعیت بهتر برخوردار شده و طول مدت دوام و ماندگاری نتایج درمان افزایش خواهد یافت.

عوارض جانبی


عوارض آر اف صورت بسیار ناچیز است؛ درمان با روش آر اف فرکشنال یا لیزر آر اف یک روش ایمن و موثر برای سفت کردن پوست و رفع مشکلات ظاهری آن به شمار می رود. پس از این درمان بیمار احتمالاً با مقداری قرمزی در نواحی تحت درمان مواجه می‌شود که این شرایط به سرعت برطرف خواهد شد. عوارض جانبی معمول این درمان به شرح زیر هستند:

 • بی‌حسی موقت
 • درد در نواحی تحت درمان

در موارد نادر، ممکن است عوارض آر اف صورت بشرح زیر در بیمار مشاهده شود:

 • خونریزی
 • عفونت
 • بی‌حسی بلند مدت
 • فلج
 • آسیب‌دیدگی عصب

هزینه درمان


کل هزینه درمان با این روش به نوع درمان، شرایط بیمار، ناحیه تحت درمان با این روش، و نیز تعداد جلسات درمان بستگی دارد. بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق درمان لازم است با پزشک صحبت شده و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به اهداف مورد نظر فرد تعیین شود.