تزریق ژل و چربی به واژن و لابیا؛هزینه،مزایا و عوارض

لایبا2

لابیای ماژور اصطلاحی پزشکی است که برای لب‌های خارجی و بزرگ واژن به کار برده می‌شود و مشخص‌ترین بخش ناحیه تناسلی بانوان است. ما غالباً درباره اثرات سن، زایمان و یا تغییرات هورمونی بر این ناحیه ظریف و خصوصی بدن فکر نمی‌کنیم و وقتی متوجه می‌شویم که افتادگی و لاغر شدن لابیای ماژور به اندازه چروک دور چشم یا خط خنده شایع است، متعجب می‌شویم. پی‌آمد این تحلیل رفتن در برخی بانوان صرفاً چروک خوردن و لاغر شدن ناحیه تناسلی است، اما شماری از بانوان با مشکلاتی جدی مانند ناراحتی و درد هنگام آمیزش روبرو می‌شوند. متخصصین زیبایی برای بازگرداندن جوانی و سلامتی به ناحیه تناسلی از تکنیک‌های پیشرفته‌ای بهره می‌گیرند که با نام تزریق چربی یا تزریق ژل در واژن  شناخته می‌شود.

بسیاری از بانوان برای انجام لابیاپلاستی بزرگ کننده لب‌های واژن به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با بزرگ کردن، تغییر شکل دادن، اصلاح عدم تناسب‌ و عدم تقارن واژن، سفت و تنگ کردن واژن ناحیه تناسلی زیباتری داشته باشند. اکثر بانوان از صحبت کردن درباره این موضوع خجالت می‌کشند، اما مطمئن باشید که متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی امین شما هستند و می‌توانید به ایشان اعتماد کنید. متخصصین ما شما را راهنمایی می‌کنند تا بتوانید تصمیم درستی اتخاذ فرمایید و بهترین روش را بدون احساس شرمساری انتخاب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا جهت رزرو نوبت از متخصصین می‌توانید با شماره‌های 02188334029 02188333259 تماس حاصل نمایید.

این عمل زیبایی به چه بانوانی توصیه می‌شود؟


متقاضیان تزریق ژل و چربی در واژن بانوان جوان یا مسنی هستند که فکر می‌کنند لب‌های کوچک و یا بزرگ واژن کوچک‌تر، نامشخص‌تر و لاغرتر از حد معمول است. کاهش استروژن و تحلیل رفتن ساختارهای سلولی در اثر بالا رفتن سن منجر به آتروفی واژن ، آتروفی یا کوچک و پژمرده شدن لب‌های کوچک و بزرگ واژن و سندرم شل شدن واژن می‌شود که به صورت لاغر شدن و افتادگی لابیا بروز می‌یابد. این عارضه ممکن است ارثی یا کمبود ژنتیکی حجم و مواد لابیای مینور و ماژور باشد؛ تحت این شرایط نیز بانوان می‌توانند علی‌رغم عدم وجود مشکلات ناشی از افزایش سن و طبیعی بودن حجم واژن، ناحیه تناسلی را با تزریق ژل و چربی به اندازه دلخواه درآورند.

مشاوره


متخصص ابتدا مناسب بودن انجام عمل را در جلسه مشاوره ارزیابی و شرح حال بیمار را بررسی می‌کند. بیمار موظف است ابتلا به بیماری یا حساسیت به دارو را در جلسه مشاوره به متخصص اطلاع دهد.

پزشک سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند و چک‌آپ داخلی را در وضعیتی مشابه تست پاپ اسمیر انجام می‌دهد.

بیمار پس از اتمام معاینه و ارزیابی، انتظار خود از درمان و سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک در میان می‌گذارد. سپس متخصص روش انجام درمان، مراحل آن و عوارض و خطرهای احتمالی را شرح می‌دهد تا بیمار تصمیمی آگاهانه اتخاذ نماید. همچنین پزشک درباره حساسیت‌ها یا بیماری‌های فعلی از بیمار سوال می‌کند تا مناسب بودن تزریق ژل یا چربی را در ناحیه تناسلی مشخص کند و دستور آزمایش‌های لازم را بدهد.

تزریق ژل و چربی در واژن تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروی آرام‌بخش وریدی انجام می‌شود. بیمار باید از شش ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا احتمال بالا آوردن محتویات معده و ورود آن به ریه (آسپیراسیون) کاهش یابد. آسپیراسیون عارضه‌ای بسیار جدی است و رعایت توصیه‌های پزشک برای جلوگیری از بروز آن الزامی است.

یکی از مهم‌ترین آمادگی‌های قبل از عمل هماهنگی با یکی از اطرافیان است، چون بیمار پس از عمل تحت تاثیر داروی آرام‌بخش سرگیجه دارد و شرط احتیاط آن است که برای جلوگیری از تصادف رانندگی نکند.

عمل بزرگ کردن لب‌های واژن


تزریق ژل

1لایبا

تزریق ژل در لابیا حدود 30 دقیقه طول می‌کشد؛ بیمار داروی آرام‌بخش دریافت می‌کند و ناحیه درمان به طور موضعی بی‌حس می‌شود تا کمترین دردی حس نشود.

بیمار در وضعیتی مانند حالت انجام تست پاپ اسمیر قرار می‌گیرد. پس از آن که داروی آرام‌بخش اثر کرد، متخصص مقدار کمی داروی بی‌حسی را با سوزنی کوچک در ناحیه‌ی برجسته لابیای ماژور/ مونس پوبیس تزریق می‌کند و ژل را پس از بی‌حس شدن واژن در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

مراقبت پس از تزریق در واژن

بیمار پس از تزریق در لابیا یک ساعت در اتاق ریکاوری تحت نظر قرار می‌گیرد و پس از آن که به هوش آمد و خونریزی اطراف ناحیه درمان مشاهده نشد، پزشک اجازه ترخیص می‌دهد.

حالت تهوع و استفراغ از عوارض جانبی دریافت آرام‌بخش است. پس از از بین رفتن اثر دارو حس به ناحیه درمان برمی‌گردد. بیمار باید روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشد تا ژل تزریق شده پایدار شود. ممکن است 3 تا 7 روز پس از تزریق ژل به ناحیه تناسلی، یعنی دقیقاً قبل از تکمیل فرایند التیام لکه‌های قرمز یا کبودی‌های تیره‌ای مشاهده شود.

ماساژ دادن ناحیه درمان ممنوع است و بیمار نباید ناحیه تناسلی را تا چند روز پس از تزریق فشار دهد، چون ممکن است ژل جابجا شود. اگر ناحیه تناسلی متورم باشد، می‌توان مدت کوتاهی یخ روی آن گذاشت. همچنین بیمار باید مراقب باشد که حداقل تا زمان از بین رفتن قرمزی و ورم اولیه ناحیه درمان را در معرض سرما یا گرمای شدید قرار ندهد.

عوارض شدید تزریق شامل التهاب، ورم، درد، حساسیت، سفت شدن بافت، اریتما و عفونت می‌شود. عفونت باید فوراً درمان شود تا پیشرفت نکند و به عوارضی مانند آبسه منجر نگردد. بانوانی که با واکنش‌های آلرژیک روبرو می‌شوند، باید علت و اهمیت این واکنش‌ها را قبل از تکرار درمان مشخص کنند.

تزریق چربی در لابیا

لایبا

بزرگ کردن لابیای ماژور از طریق تزریق چربی درمانی ساده و دو مرحله‌ای است که حدود 30 دقیقه زمان می‌برد، مگر آن که در کنار  لیپوساکشن یا دیگر درمان‌های پیکرتراشی انجام شود.

ابتدا بافت چربی از ناحیه اهدا کننده‌ای با چربی اضافی گرفته می‌شود که معمولاً ران یا شکم است. متخصص چربی لازم را به روش لیپوساکشن تامسنت خارج می‌کند. محلول تامسنت، مخلوطی از داروی بی‌حس موضعی و آدرنالین، در ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود تا ناحیه بی‌حس شود، خونریزی تحت کنترل درآورده شود و بافت چربی به مایع تبدیل شود و بتوان آن را به راحتی تخلیه کرد. سپس چربی با یک کانولای کوچک با احتیاط از بدن بیرون کشیده می‌شود.

در مرحله بعد بافت چربی ضدعفونی و تخلیص می‌شود تا پس از تزریق آن به واژن مشکلی پیش نیاید. متخصص چربی را با سوزن‌های بسیار ظریف با دقت و احتیاط در لابیای ماژور تزریق می‌کند و سپس واژن را به شکل دلخواه درمی‌آورد. از برخی بیماران خواسته می‌شود گن فشرده کننده مخصوص را تا یک ماه پس از عمل به تن کنند تا چربی در مدتی که در حال التیام و یکی شدن با بافت بدن است، در شکل مناسب باقی بماند.

مراقبت پس از تزریق ژل و چربی در ناحیه تناسلی

پس از تزریق ژل و چربی به ناحیه تناسلی نیز مانند تمام درمان‌های با حداقل تهاجم احتمال بروز عوارض جانبی موقتی و خفیفی مانند کبودی، ورم و ناراحتی وجود دارد که با مصرف مسکن به خوبی کنترل می‌شود. فعالیت‌های سنگین و پربرخورد بدنی، به ویژه دویدن و مقاربت، به مدت حداقل 6 هفته ممنوع است. نتیجه نهایی چند هفته پس از تزریق مشخص می‌شود و بافت چربی جدید با بافت قبلی یکی می‌شود.

هزینه


هزینه تزریق ژل و چربی به واژن به تکنیک تزریق بستگی دارد. تزریق چربی در لابیای مینور یا ماژور مستلزم انجام دو عمل تخلیه و تزریق چربی است، حال آن که تزریق ژل عملی ساده‌تر است و هزینه آن برحسب تعداد سرنگ‌های ژل تزریق شده محاسبه می‌شود.